ARKA2.NET korzysta z plików cookies niezbędnych dla prawidłowego działania serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na zapisanie ich na twoim urządzeniu.
Korzystając z serwisu ARKA2.NET akceptujesz REGULAMIN oraz POLITYKĘ PRYWATNOŚCI serwisu ARKA2.NET.
ROZUMIEM
Forum ARKA2.NET
Maksymalna długość wpisu: 2048
Maksymalny rozmiar pliku: 3 MB
Dozwolone formaty: .jpg .png .gif
Dozwolone formaty dla zalogowanych: .mp4 .mp3
Anonim: ; #3323 @2023-06-04 23:52:29
Czytania na dziś: Bóg miłosierny i łagodny: Mojżesz wyciosał dwie tablice kamienne jak pierwsze, a wstawszy rano wstąpił na górę, jak mu nakazał Pan, i wziął do rąk tablice kamienne.
A Pan zstąpił w obłoku, i [Mojżesz] zatrzymał się koło Niego, i wypowiedział imię Jahwe.
Przeszedł Pan przed jego oczyma i wołał: Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność,

I natychmiast skłonił się Mojżesz aż do ziemi i oddał pokłon,
mówiąc: Jeśli darzysz mnie życzliwością, Panie, [to proszę], niech pójdzie Pan w pośród nas. Jest to wprawdzie lud o twardym karku, ale przebaczysz winy nasze i grzechy nasze i uczynisz nas swoim dziedzictwem.

Pozdrowienie w imię Trójcy Świętej: Zresztą, bracia, radujcie się, dążcie do doskonałości, pokrzepiajcie się na duchu, jedno myślcie, pokój zachowujcie, a Bóg miłości i pokoju niech będzie z wami!
Pozdrówcie się nawzajem świętym pocałunkiem! Pozdrawiają was wszyscy święci.
Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!

Bóg posłał swego Syna na świat, aby świat został zbawiony: Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.
Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

: ; #3322 @2023-06-01 18:43:18
W swoim podręczniku Dennis Ritchie maluje absolutnie UNIXowy światopogląd odnośnie C - programy mają być małe ale ma ich być dużo. I mają być wykorzystywane w sekwencjach i kombinacjach do tworzenia większych programów. Zawsze mnie to trochę raziło ze względu na fakt, że odwoływanie się do funkcji jest z zasady wolniejsze. Nie można jednak chyba aż tak zaborczo i autystycznie podchodzić do tematu, bo C i tak jest piekielnie szybki - a może jednak można? Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie niskopoziomowy język, który zamiast pozostawiać wszystko pod wyrok skoków do wczytywanych adresów na poziomie asemblera, umożliwiałby układanie pewnego rodzaju harmonicznych sekwencji instrukcji, gdzie wynik jednej sekwencji byłby od razu gotowym wskaźnikiem dla adresu kolejnej. Nie wiem jeszcze czy to w ogóle by przeszło ale chciałbym przy tym pogrzebać.
Anonim: ; #3321 @2023-05-31 07:16:39
Urodziłem się za późno żeby wchodzić dziewczynom do łazineki w szkole mówiąc że jestem nibinarny i za wcześnie by ruchać psa echhhhhh
: ; #3320 @2023-05-30 16:40:13
Wyzdrowiałem. Myślę że od 1 Czerwca postaram się zacząć zbierać wpisy z profili większych partii. Została właściwie jedna kwestia do rozwiązania; Twitter ma lekko upośledzony system wyświetlania tl, który opiera się na kalkulowaniu wysokości wpisu i przesuwaniu go w atrybutach tagu. Zupełnie nie współgra to z nowo dodanym systemem dłuższych wpisów i kiedy wpis jest dłuższy niż ustawa przewiduje, dodawany jest link "Show more" który przekierowuje do wpisu na innej stronie, zamiast np. rozciągnąć wpis. W związku z tym, zbierak ciągnący dane z htmla z samego timeline'u nie jest w stanie zebrać całego dłuższego wpisu. W GETach te wpisy chyba są przesyłane w całości, ale z GETami miałem problem, więc postaram się to rozwiązać inaczej. Śmieszny dodatkowy problem który mi dołożył nowy właściciel.
Anonim: ; #3319 @2023-05-28 21:59:04
Czytania na dziś: Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym : Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu.
Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali.
Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden.
I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.
Przebywali wtedy w Jerozolimie pobożni Żydzi ze wszystkich narodów pod słońcem.
Kiedy więc powstał ów szum, zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak przemawiali w jego własnym języku.
Czyż ci wszyscy, którzy przemawiają, nie są Galilejczykami? - mówili pełni zdumienia i podziwu.
Jakżeż więc każdy z nas słyszy swój własny język ojczysty? -
Partowie i Medowie, i Elamici, i mieszkańcy Mezopotamii, Judei oraz Kapadocji, Pontu i Azji,
Frygii oraz Pamfilii, Egiptu i tych części Libii, które leżą blisko Cyreny, i przybysze z Rzymu,
Żydzi oraz prozelici, Kreteńczycy i Arabowie - słyszymy ich głoszących w naszych językach wielkie dzieła Boże.

Duch Święty źródłem jedności chrześcijan Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: Niech Jezus będzie przeklęty!. Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus.
Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch;
różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan;
różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich.
Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra.

Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem.
Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem.

Weźmijcie Ducha Świętego: Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!
A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam.
Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!
Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.

: ; #3318 @2023-05-26 13:17:07
Mam ostatnio niesamowitą KOLEJKĘ GÓRSKĄ WRAŻEŃ - tak mnie ostatnio tyra zapalenie że zasnąłem wczoraj z wycieńczenia i przez chorość też robota idzie mi do bani - każdy dzień jest taki sam, leżę w łóżku i nic nie robię. Błędne koło z którego bym się wyrwał jakbym był trochę zdrowszy. Jedyne co mogę to usiąść do pracy jak już mózg się przegrzeje po jakichś 14 godzinach. Tak też było dzisiaj i udało mi się finalnie skończyć ten pieprzony zbierak. Od jutra albo od nie wiem postaram się PO RAZ KOLEJNY usiąść do prowadzenia wyborów i liczę na to że jeśli będą jeszcze jakieś usterki to takie minimalne do naprawy w 5 minut. Konceptualnie wszystko jest już załatwione. Zdecydowanie za długo to trwało.
: ; #3317 @2023-05-24 06:33:53
Leaving Las Vegas byłoby o wiele lepsze gdyby lore dziwki został kompletnie wycięty i otrzymalibyśmy dwie godziny Nicolasa Cage'a walącego do mordy. Dopiero w ostatniej scenie widz dowiaduje się że to "Nicolas Cage movie" ale to nie ratuje całości.
: ; #3316 @2023-05-24 00:00:04
Wielki Narodowy Scalak
: ; #3315 @2023-05-23 08:05:20
Ominiemy parser, zbierak od razu eksportuje dane w formacie które przyjmują edytor i baza danych. Jeszcze tylko muszę to puścić w pętli. Pewnie to skończę jak się wyśpię.
Anonim: ; #3314 @2023-05-21 23:12:43
Czytania na dziś: Uniósł się w ich obecności w górę: Pierwszą Księgę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku
aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których sobie wybrał, a potem został wzięty do nieba.
Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym.
A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca: Słyszeliście o niej ode Mnie - [mówił] -
Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym.
Zapytywali Go zebrani: Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?
Odpowiedział im: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą,
ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.
Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu.
Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach.
I rzekli: Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba.

Bóg posadził Chrystusa po swojej prawicy: [Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego.
[Niech da] wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych
i czym przemożny ogrom Jego mocy względem nas wierzących - na podstawie działania Jego potęgi i siły.
Wykazał On je, gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich,
ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem, i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym.
I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła,
który jest Jego Ciałem, Pełnią Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami.

Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi: Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił.
A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.
Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

: ; #3313 @2023-05-21 01:38:21
Tęcza - znak przymierza między Bogiem a człowiekiem - ma 7 kolorów. Maksymalna wartość bajtu wynosi 7. Przypadek? Nie sądzę.
: ; #3312 @2023-05-19 23:22:05
Dowód na to że tablica ASCII jest dziełem Szatana znajduje się w samej jej konkstrukcji: Znaki numeryczne bezpośrednio poprzedzają w niej znaki arytmetyczne. Jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi Szatana w informatyce, bowiem taki układ sabotuje ciągłość cyfrową dowolnego systemu liczbowego większego od 10, a w szczególności systemu szesnastkowego. Gdyby ciąg alfanumeryczny szedł 0-9 a zaraz po nim A-Z, moglibyśmy bez problemu uzyskać dowolny znak heksadecymalny z użyciem prostych operacji arytmetycznych na wartościach znakowych (np. 32 - 'A' + '0'). Oto co nam odebrano, oto jak diabeł w szczegółach skaził dominium niskiego poziomu, czyli takiego w którym programowanie jest najczystsze.
: ; #3311 @2023-05-19 00:58:52
@3310 Hahaha to działa o wiele lepiej niż myślałem. Mamy to misiaki, tylko trzeba nowy parser napisać.
: ; #3310 @2023-05-19 00:44:36
Mm, mam dość chory pomysł na zbieranie surówki
: ; #3309 @2023-05-18 22:57:50
Wszystkie skrypty nad którymi pracowałem działają i ładnie mielą cokolwiek im się wrzuci, ale zdaje się że sam sposób zbierania danych przez przeglądarkę nie zbiera wszystkiego. nw jest jakiś limit rozmiaru w keszu albo żądań które do niego trafiają i zapisuje mi tak do 30-kilku wpisów z jednego przejścia. Nie jest dobrze moi drodzy, bo niektóre partie to potrafią nasrać po 50 wpisów i podań jednego dnia. Trzeba będzie znaleźć inny sposób zbierania surowych danych z twittera, co jest o tyle "trudne", że wszystko jest wczytywane ajaxem z API na token generowany dla konkretnego użytkownika i grane są skrypty zabezpieczające przed zbieraniem danych. Czyli na dłuższą metę trzeba symulować normalną aktywność jakimiś fikuśnymi getami podając się za przeglądarkę. Rozważam jeszcze kilka opcji, żadna z nich nie wydaje się tak solidna jak to co właśnie nie wypaliło. Wracamy do tablicy.
: ; #3308 @2023-05-17 01:46:59
Zbierak wyborczy właściwie już gotowy. Od jutra (17.05) zacznę chyba zbieranie. Później dopiszę jakieś kontrolki do wyciągania wpisów z bazy danych z poziomu klienta, obecnie niech to się po prostu zbiera na potrzeby archiwizacyjne.
: ; #3307 @2023-05-16 16:35:56
@3306 Chciałem przedwczoraj do tego siąść ale robiłem coś innego. Duży problem jest taki że robię to lecąc z podręcznikiem, ale w podręcznikach dydaktycznych nigdy sprawa nie jest opisana dokładnie szczegółowo, tylko zwykle są uproszczenia. Stajesz więc przed wyborem zaimplementować uproszczony mechanizm, czy grzebać głębiej i szukać odpowiedzi przy każdym kolejnym zagadnieniu i robić to raz a dobrze - kiedyś trzeba będzie. Próbowałem jakoś to zrobić tym drugim sposobem ale to po prostu zajmuje za dużo czasu i dezorganizuje, postanowiłem zrobić to w kilku iteracjach, za każdym razem coś poprawiając i dodając detale. To więcej pracyale nie ma co się jej bać, zresztą to cena za nieprzyswojenie sobie dostatecznej wiedzy z materiału w czasach szkolnych. Jeśli czekasz na gotowy program to sobie jeszcze długo poczekasz xD
Anonim: ; #3306 @2023-05-16 15:44:04
Migu a co z tym chemicznym symulatorem w niedziele
Anonim: ; #3305 @2023-05-16 15:43:39
Muzykoterapia: Włączam Death grips - takyon na pełny regulator i kroję dwa kilogramy cebuli przez godzinę. Działa, spróbujcie.
: ; #3304 @2023-05-15 22:30:53
Zrobiłem dzisiaj testowe przejście zbierakiem po twitterku i naniosłem kilka poprawek uwzględniających rt i cytaty. Będę na to jeszcze musiał przygotować odpowiednie miejsce w bazie danych i backendzie. Kuźwa jakbym siadł do tego na kilka solidnych godzin a nie po godzince dziennie to bym to już dawno zrobił.
Anonim: ; #3303 @2023-05-14 22:28:26
@3302 *dabs*
: ; #3302 @2023-05-14 20:37:38
Kiedyś urządzałem tu "cotygodniowy konkurs" na biblijny obrazek związany z aktualnym czytaniem. Nikt pomysłu nie podłapał, z czasem ja miałem inne sprawy na głowie i jakoś umarło. Nie zmienia to faktu, że potrzeba rozwoju i rozprzestrzeniania treści katolickich stale istnieje, więc temat wraca. Jednak w międzyczasie miał miejsce rozkwit komercyjnych generatorów obrazów z sieci neuronowych. Przyznam że trochę "przespałem" temat SI i w zasadzie dalej nie uznaję go za standard - to bardziej technika równoległa i na zawsze powinna nią zostać. Ale to dobre narzędzie do tego, żeby przełamać opór który stwarza wyższy poziom umiejętności potrzebny do zrobienia ładnych, błogosławionych grafik. Na jakiś w pełni własny zbiór danych treningowych zdolny do konkurowania z tym co jest nie mam obecnie szans, a szkoda, bo wyprawiłbym się na pisanie generatora. Pozostaje dziś to tylko wpisać w zeszyt. I polecać wykorzystywanie generatorów do robienia ładnych biblijnych obrazków a nie jakiegoś knurzenia.
Anonim: ; #3301 @2023-05-14 11:31:05
Czytania na dziś: Apostołowie nakładali ręce, a wierni otrzymywali Ducha Świętego: Filip przybył do miasta Samarii i głosił im Chrystusa.
Tłumy słuchały z uwagą i skupieniem słów Filipa, ponieważ widziały znaki, które czynił.
Z wielu bowiem opętanych wychodziły z donośnym krzykiem duchy nieczyste, wielu też sparaliżowanych i chromych zostało uzdrowionych.
Wielka radość zapanowała w tym mieście.

Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana,
którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego.
Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa.
Wtedy więc wkładali [Apostołowie] na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.

Znaczenie śmierci Chrystusa: Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest.
A z łagodnością i bojaźnią [Bożą] zachowujcie czyste sumienie, ażeby ci, którzy oczerniają wasze dobre postępowanie w Chrystusie, doznali zawstydzenia właśnie przez to, co wam oszczerczo zarzucają.
Lepiej bowiem - jeżeli taka wola Boża - cierpieć dobrze czyniąc, aniżeli czyniąc źle.
Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem.

Będę prosił Ojca, a da wam Ducha Prawdy: Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.
Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze -
Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.
Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was.
Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie.
W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.
Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie.

: Anegdota; #3300 @2023-05-13 21:37:09
Przypomniało mi się że kiedyś Kaczyński wszedł na mównicę "bez żadnego trybu" i im więcej o tym myślę tym bardziej chce mi się śmiać nie wiem czemu.
: ; #3299 @2023-05-12 23:16:26
@3298 Nie napisałem wczoraj backendu, dzisiaj dokończyłem. Jutro mała polerka i wgrywam to dziadostwo
: ; #3298 @2023-05-10 20:52:01
Jutro powinienem skończyć narzędzie do tagowania zebranych wposów dla operacji Wybory 2023.
: ; #3297 @2023-05-10 19:30:20
Jutro o 15 na żywo konferencja Adama Glapińskiego
: ; #3296 @2023-05-09 15:54:04
22 Kwietnia zakończyły się usilne, zautomatyzowane próby przeglądania Forum przez sieć TOR. Logowanie tych prób system rozpoczął 18 Sierpnia ubiegłego roku i zarejestrował łącznie 8517 zablokowanych prób. Czas trwania tych prób wynosił 247 dni, czyli 8 miesięcy i cztery dni. To daje ok. 24.5 prób połączenia dziennie, czyli jedno połączenie średnio co godzinę. Gratuluję przegranej, ktoś naprawdę długo pracował na tę porażkę.
: ; #3295 @2023-05-08 16:33:13
Powybierałem bloki danych z .har. Jutro odbieram tę maskę przeciwgazową i czeka mnie inna robota ale w tym tygodniu postaram się skończyć ten nieszczęsny system do zbieraka wyborczego
: ; #3294 @2023-05-08 10:28:28
Myślałem że wczoraj ogarnę na szybko wiązania między atomami do projektu chemicznego ale właściwie to jest tyle tych wiązań i zachodzą one pod siecią takich czynników że żeby to zrobić solidnie trzeba pokryć w kodzie cały zestaw cech atomu. Dodałem powłoki i orbitale, elektroujemność i enumerator oznaczający stopień zapełnienia podpowłoki. Dodałem też prymitywne pojemniki/przestrzenie w których mogą zachodzić reakcje. Jakbym posiedział dzisiaj dłużej to pewnie bym zrobił te łączenia. Muszę jeszcze przemyśleć jakiś sprawny system ustalania elektronów walencyjnych dla atomu, tzn. czy je zakodować ręcznie, czy wykombinować jakiś algorytm oparty o helowce czy coś jeszcze. Największy problem to projektowanie struktury danych w taki sposób żeby nie była poplątana i dało się ją potem poszerzać o kolejne człony, szczególnie że nie wiem jak ją będę poszerzał bo mało wiem o chemii xD
Anonim: ; #3293 @2023-05-07 15:35:38
Za drzwiami słychać świąteczne brzęczenie. Czy to sanie świętego Mikołaja? Nie, to woźna zamiata stłuczone szkło po alkoholu, a jego brzęki niosą się echem przez klatkę schodową.
Anonim: ; #3292 @2023-05-07 12:12:28
Czytania na dziś: Wybór pierwszych diakonów: Wówczas, gdy liczba uczniów wzrastała, zaczęli helleniści szemrać przeciwko Hebrajczykom, że przy codziennym rozdawaniu jałmużny zaniedbywano ich wdowy.
Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbywali słowo Boże, a obsługiwali stoły - powiedziało Dwunastu, zwoławszy wszystkich uczniów.
Upatrzcież zatem, bracia, siedmiu mężów spośród siebie, cieszących się dobrą sławą, pełnych Ducha i mądrości! Im zlecimy to zadanie.
My zaś oddamy się wyłącznie modlitwie i posłudze słowa.
Spodobały się te słowa wszystkim zebranym i wybrali Szczepana, męża pełnego wiary i Ducha Świętego, Filipa, Prochora, Nikanora, Tymona, Parmenasa i Mikołaja, prozelitę z Antiochii.
Przedstawili ich Apostołom, którzy modląc się włożyli na nich ręce.
A słowo Boże rozszerzało się, wzrastała też bardzo liczba uczniów w Jerozolimie, a nawet bardzo wielu kapłanów przyjmowało wiarę.

Powszechne kapłaństwo: Zbliżając się do Tego, który jest żywym kamieniem, odrzuconym wprawdzie przez ludzi, ale u Boga wybranym i drogocennym,
wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa.
To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony.
Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła -
i kamieniem upadku, i skałą zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni.
Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła,

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem: Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie!
W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce.
A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.
Znacie drogę, dokąd Ja idę.
Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście.
Rzekł do Niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy.
Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?"
Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł.
Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca.

: ; #3291 @2023-05-06 06:40:39
Elektronik otwarty będzie dopiero w poniedziałek więc do tego czasu z nudów równoległy do symulatora chemicznego symulator elektroniczny. Kombinuję z tym żeby program był jak najbardziej elastyczny i był w stanie ujmować dowolny komponent. Zdaje się że struktura danych dla takiej elastyczności jest w dużej mierze uzależniona od tego jak nisko chciałbym zejść, a szczerze mówiąc tego nie wiem. Fajnie by było robić wiarygodne symulacje na niedoskonałych elementach które można zepsuć na dziesiątki sposobów z różnych powodów. Grunt to potworzyć inteligentnie klasy obiektów tak żeby można było tam zdefiniować nie tylko dowolny komponent ale też jego podklasę, np. tranzystor CMOS albo bipolarny a jeśli ten drugi to NPN czy PNP. Do tego każdy z tych obiektów ma działać autonomicznie ale w sprzężeniu z resztą układu. Wszystko w zasadzie sprowadza się do posypania tego wzorami które będą definiowały granice funkcjonowania i jego braku. Trzeba też zdefiniować standardową skalę jednostek. Nie chce mi się teraz w tym grzebać więc zadeklarowałem kilka prostych klas z absolutnie prymitywnym działaniem i ułożyłem sobie najprostszy układ. Rezystor faktycznie zmniejsza napięcie (o 4), bez niego dioda się przepala bo sprawdza czy V > jej Vmax (9 > 7). Oczywiście łączenie tych elementów i w ogóle generowanie ich można mocno usprawnić i w ogóle prąd tu płynie tylko w jedną stronę - jest dużo rzeczy do przemyślenia i przemodelowania. Ale dzielę się koncepcją.
: ; #3290 @2023-05-06 02:29:32
@3289 Jak spadły rakiety na Przewodów to podszyłem się pod Andrzeja Dudę i napisałem że powołamy się na Artykuł 5 NATO.
Anonim: ; #3289 @2023-05-06 00:10:24
Ej mig czemu dostałeś bana na Twitterze? Bez twoich postów jakoś tak pusto :(
: ; #3288 @2023-05-04 21:36:32
Ogarnąłem serializację formatu .har. W zasadzie jest to pewna forma JSONa więc nie jest to jakiś wielki wyczyn, ale to otwiera drogę do wydobywania bloków danych które mnie interesują. Mam nadzieję że skończę to jak najszybciej, bo to śledzenie wyborów już mi zbrzydło i dalej czuję że zalegam z Wakandą.
: ; #3287 @2023-05-04 20:19:17
Kultura naukowa - kodowanie symboli i praw naukowych z użyciem sztuki. Byk jak w załączonej pozycji uniwersalnie reprezentujący prawo Ohma. Wyobraźcie sobie pełnoprawne obrazy wypełnione tego typu symboliką i stosowane jako nośniki czegoś więcej niż zwykłego zapamiętywania regułek.
: ; #3286 @2023-05-03 20:52:12
Wielka Encyklopedia Niepełnosprawności Umysłowych
: ; #3285 @2023-05-02 19:35:57
Miotają mną wszystkie szatany w tę majówkę
: ; #3284 @2023-05-01 20:54:12
Dotychczas jedyny minus tej majówki jest taki że zdycham na jakieś zapalenie i będę mógł pójść do lekarza dopiero za 3,4 dni.
Anonim: ; #3283 @2023-05-01 15:56:58
Wiecie jak jest Achilles po japońsku? Akiresu XDD
Anonim: Pierwszy Maja; #3282 @2023-05-01 12:19:57
Niech się święci 1 maja komunistom uciąć jaja!
: ; #3281 @2023-04-30 22:23:59
Najważniejszą umiejętnością jakiej możecie się nauczyć to umiejętność kradzenia. Jak się nauczycie kraść to będziecie uniwersalnie ustawieni. Gdy do władzy dojdą komuniści to będziecie okradać ludzi bogatych, a jak do władzy dojdą kapitaliści to będziecie okradać ludzi biednych.
: ; #3280 @2023-04-30 21:20:06
Jest różnica między szaleńcem a szaleńcem (cool).
: ; #3279 @2023-04-30 21:19:01
@3277 Pracuję m.in. z chemicznymi materiałami plastycznymi i doszedłem do procesów technologicznych które wymagają środków ochrony przeciwchemicznej. A ta chemia dzisiaj to z zupełnie innego powodu - bardziej mierzę w elektrotechnikę, ale już wiem że to co mnie interesuje jest bardziej powiązane z materiałoznawstwem, a to jest w dużej mierze chemia z dodatkami. Napisałbym więcej, ale jakbym to zrobił to wyszedłbym na szaleńca. Najpierw muszę to faktycznie zrobić - wtedy nawet jeśli dalej wyjdę na szaleńca, to przynajmniej takiego co miał rację.
: ; #3278 @2023-04-30 21:09:59
Fakt że standardowa klawiatura do komputera nie posiada takich klawiszy jak Ω, Φ, czy μ jest dowodem na to, że dzisiejsza technologia tworzona jest dla małpy a nie człowieka rozumnego. MY TO ZMIENIMY.
Anonim: ; #3277 @2023-04-30 19:27:48
Zaczynam podejrzewać że naprawdę chcesz robić jakieś narkotyki.
: ; #3276 @2023-04-30 18:48:31
Mały niedzielny projekt; biblioteka chemiczna. Mierzę w jakiś prosty symulator reakcji chemicznych z opcją pracy w konsoli i jako plik wsadowy. W tym ostatnim trybie, albo po prostu importując bibliotekę bezpośrednio, można by łączyć ten symulator z innymi programami, np. jakimś silnikiem graficznym, albo do kalkulacji czegoś dla innego programu. Jako API składnia prosta; Daj, Dodaj, Mieszaj, Aplikuj, etc. Informacje o kanonicznych pierwiastkach zahardkodowane, nie przewiduję wielkich regularnych zmian na tym polu. Opcja importowania hipotetycznych pierwiastków też do przemyślenia ale to już takie marzycielstwo.
: ; #3275 @2023-04-30 15:44:44
Bardzo silne poruszenie neuronów mam dzisiaj i być może są to echa feralnej pizzy, jest to niewykluczone że ryba nie zneutralizowała kompletnie wielkiego zderzania neuronów u mnie. W każdym razie doszedłem do wniosku że muszę zmienić sposób funkcjonowania i w jakimś stopniu wpłynie to pewnie na Arkę. Coś wreszcie zadziać się musi, za dużo relegowania spraw na później sprawia, że właściwie nic się nie dzieje. Rok temu to w zasadzie maniaczyłem niektóre moduły tutaj. Szczególnie mnie napędza do roboty myśl ile jeszcze w ogóle trzeba zrobić. Samą Arkę bym wycenił na jakieś 20% stanu ukończenia. Ale w gruncie rzeczy to jest tylko baza dla innych spraw. I myślę że żeby je solidnie złożyć i dopiąć do końca Arkę trzeba będzie napisać dwa razy. Kiedyś może o tym napiszę więcej. Obecnie mam zamiar wrócić do jakichś regularnych aktualizacji i gównoblogowania, bo to mimo wszytko pozwala utrzymać skupienie na sprawie i zrodzić może nieoczekiwane benefity. Celem dalej jest przygotowanie operacji pod śledzenie wyborów. Przez długi czas starłem się to jakoś ugryźć, wreszcie myślę że mam wypracowaną metodę i piszę do niej narzędzia. Zbieranie samych danych mam już opracowane dostatecznie na potrzeby projektu, ale to są surowe odpowiedzi w htmlu i muszę wygrzebać z tego istotne dane. Piszę obecnie funkcję do serializacji z uwzględnieniem tego że plik wsadowy może być potężny. Jak ją zrobię to z górki - proste kilka funkcji do wyszukiwania, a potem eksport w schludnym jsonie do interfejsu graficznego gdzie będę mógł to sobie tagować, edytować i wgrywać na serwer. Tak w sumie teraz o tym myślę to będzie to bardziej przedsięwzięcie archiwizacyjne niż kronikarskie, więc może operację wznowię w bardziej luźnej, kronikarskiej formie, a w międzyczasie dokoptuję tę bazę danych, z której będzie można czerpać i ją analizować w przyszłości.
Anonim: ; #3274 @2023-04-30 15:32:15
Czytania na dziś: Bóg uczynił Jezusa Mesjaszem: Wtedy stanął Piotr razem z Jedenastoma i przemówił do nich donośnym głosem: Mężowie Judejczycy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, przyjmijcie do wiadomości i posłuchajcie uważnie mych słów!

Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem.
Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: Cóż mamy czynić, bracia? - zapytali Piotra i pozostałych Apostołów.
Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego.
Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których powoła Pan Bóg nasz.
W wielu też innych słowach dawał świadectwo i napominał: Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia!.
Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz.

Nawróciliście się do Pasterza dusz waszych: Co bowiem za chwała, jeżeli przetrzymacie chłostę jako grzesznicy? - Ale to się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia.
Do tego bowiem jesteście powołani. Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami.
On grzechu nie popełnił, a w Jego ustach nie było podstępu.
On, gdy Mu złorzeczono, nie złorzeczył, gdy cierpiał, nie groził, ale oddawał się Temu, który sądzi sprawiedliwie.
On sam, w swoim ciele poniósł nasze grzechy na drzewo, abyśmy przestali być uczestnikami grzechów, a żyli dla sprawiedliwości - Krwią Jego ran zostaliście uzdrowieni.
Błądziliście bowiem jak owce, ale teraz nawróciliście się do Pasterza i Stróża dusz waszych.

Jezus jest bramą owiec: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem.
Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec.
Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je.
A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają.
Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych.
Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.
Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec.
Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce.
Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę.
Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości.

: ; #3273 @2023-04-29 00:50:45
Dobrą praktyką w pisaniu bardziej rozbudowanych programów jest odstąpienie od klawiatury i uzgodnienie ze sobą co w ogóle się chce napisać i jak. W takich sytuacjach zwykle kładę się na łóżku twarzą w dół z jakąś luźną muzyką w tle i ruszam neuronami. Ale ostatnio tak się mocno wybiłem z tego trybu życia że każda muzyka wydaje mi się jakaś niesamowicie święta i niewarta "zużywania" teraz bo nie mam flow i nie czuję że cokolwiek dobrego teraz napiszę. To jest chyba to słynne starzenie się - człowiek zaczyna zwracać uwagę na takie pierdoły i topi się w jałowej samoświadomości.
Anonim: ; #3272 @2023-04-28 12:07:50
@3271 Jesse, chcesz gotować?
: ; #3271 @2023-04-27 19:56:39
Zamówiłem sobie maskę przeciwgazową do pracy. Przyjeżdża dopiero po majówce, więc to prawdopodobnie jest moment kiedy będe miał wreszcie czas skończyć kilka rzeczy na Arce. Myślę że im szybciej ustanowię tu jakiś przyczółek do zarabiania groszy tym lepiej bo będę mógł sobie jakoś racjonalizować grzebanie tu zamiast pracy nad innymi rzeczami.
Anonim: Wolne Konopie; #3270 @2023-04-27 18:35:37
"Wolne konpie" - a co, one są kurwa w jakimś więzieniu?
: ; #3269 @2023-04-25 22:25:49
Jak robiłem pizzę zapomniałem posypać ser przyprawą, więc nasypałem już na dodatki i ta przyprawa co leżała na salami usmażyła się na węgiel na tłuszczu który wyszedł z salami
: ; #3268 @2023-04-24 22:01:29
@3267 No, coś nie wyszło.
Anonim: ; #3267 @2023-04-24 08:41:20
Wczoraj nie było czytania
Anonim: ryba; #3266 @2023-04-23 21:44:45
Ryba działa przeciwbólowo, co jest wiadome bo ryba nie czuje bólu.
: ; #3265 @2023-04-23 16:08:14
Zjadłem rybę smażoną i przestało boleć. Czyli ryba uspokaja mózg a mąka wieloletnia go silnie pobudza - warte odnotowania w żurnalu medycznym.
: ; #3264 @2023-04-23 14:58:31
Apdej 17 godzin po zjedzeniu feralnej pizzy boli mnie mózg. Właściwie bolał od kiedy się obudziłem. Czuję że dochodzi w mojej głowie do wielkich zderzeń neuronów być może ta pizza odblokowała we mnie nową umiejętność mentalną. Spróbuję widzieć przez ściany albo podnosić obiekty lewatywą.
Anonim: Tajemnica Wódecka; #3263 @2023-04-23 07:21:24
Otwarły się przede mną wrota Tajemnicy Wódeckiej. A jest to tajemnica którą się odkrywa, gdy popada się w śmierć kliniczną wskutek przedawkowania alkoholu.
: ; #3262 @2023-04-22 22:32:51
Dzisiaj się skupiłem i dwa sztosy wpadły. Prawdą jest jednak że pierwszy krok to przyznać że ma się problem - dopiero wtedy Matka Boska może uratować. Ale piszę tu głównie dlatego, bo zrobiłem sobie pizzę z mąki która miała datę ważności do 2016 roku, czyli stała w szafce ze środkami czystości jakieś 8 lat. Myślałem że będzie bez różnicy, ale ciasto miało zupełnie inną konsystencję i nawet po upieczeniu pachniała chemią/szafką. No ale skoro już nałożyłem sos, ser i mięso to wypada zjeść, więc jeśli już więcej nic nie napiszę to znaczy że umarłem i hosting jest opłacony do lutego następnego roku.
: ; #3261 @2023-04-22 06:16:36
@3260 Tak, a mój dr ze studiów mi mówił że na dwóch rydwanach nie da się jednocześnie utrzymać, czy coś. Tylko ja nie wiem czy mogę inaczej. Rozwijam kilka rzeczy na raz, ale ostatecznie to ma kliknąć ze sobą, zlać się w jeden ekosystem. Być może brakuje mi zaufanych rąk do pracy, może to za dużo pracy dla jednej osoby.
: ; #3260 @2023-04-21 21:55:10
A ludowa mądrość przestrzega, żeby nie łapać kilku srok za ogon. Warto słuchać pradziadów
: ; #3259 @2023-04-21 05:58:32
Wszystkie moje projekty są w rozsypce kochani. Tzn. codziennie cośtam robię ale wszystko jest w takiej fazie zakulisowej że klepie się jakieś rzeczy w piwnicy i nie ma co pokazać ludziom przez co hajs też nie napływa i człowiek się rzuca między jednym a drugim żeby cokolwiek szybciej skończyć. To jest chyba to słynne piekło produkcji, tylko toczone na kilku frontach jednocześnie
: ; #3258 @2023-04-19 06:09:25
Pytanie czy w ogóle chodzi
Anonim: ; #3257 @2023-04-19 04:04:49
Jak chodzi kot bez pęcherza?
: ; #3256 @2023-04-17 21:46:52
@3255 Hmm, przecież to są jakieś bajki o dzieciach. Nie uważasz że to dość infantylne i uwłaczające twojej godności?
Anonim: ; #3255 @2023-04-17 12:51:36
Kocham mangę i anime MIECZ ZABÓJCY DEMONÓW. Każdego dnia dziękuję Bogu za danie nam Koyoharu Gotouge.
: ; #3254 @2023-04-17 03:07:10
Wyniosłem śmieciuchy.
: ; #3253 @2023-04-16 23:02:11
W ogóle to wzięło mnie znowu na ten scraper do twittera. Same wpisy z profilu łatwo jest pozbierać ale jeżeli chce się czegoś więcej, np. odpowiedzi do wpisu, to trzeba trochę pokombinować. Pomijając jakąś tam żonglerkę tokenami, największy problem z automatycznym zbieraniem danych z tt jest taki, że tam są narzędzia wykrywające zbieraki i blokujące np. po IP. Z tego co widzę, są profesjonalne narzędzia do zbierania, jednak to co czyni je profesjonalnymi jest m.in. właśnie to, że skaczą po swoim zasobie adresów i inteligentnie je zużywają/regenerują. Słowem, to taka zabawa w kotka i myszkę z listą adresów. Pomyślałem więc, że zrobię sobie zbierak w js odpalany po prostu w przeglądarce. Będzie wolniej ale będzie za darmo i będą wszystkie ficzury które dostaje użytkownik. Co ciekawe, niedawno na tt miał miejsce zalew botów które poobserwowały sporo dużych polskich kont. Pewnie przygotowania przed kampanią wyborczą. W każdym razie warto zacząć je katalogować. Arka musi wiedzieć tego typu rzeczy.
: ; #3252 @2023-04-16 22:11:09
Jem suchary, popijam sokiem z mandarynek i będę pykał C pół nocy a potem wyniosę śmieci i posiedzę nad Areczką kochaną bo ostatnio mimo że planowałem to coś mi się sypnęło w tym tygodniu niedobrego. Coś chciałybm dodać zaraz na stronkę jeszcze innego ale to zobaczycie potem.
Anonim: ; #3251 @2023-04-16 08:59:49
Czytania na dziś: Życie pierwszej wspólnoty chrześcijańskiej: Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie.
Bojaźń ogarniała każdego, gdyż Apostołowie czynili wiele znaków i cudów.
Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne.
Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby.
Codziennie trwali jednomyślnie w świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali posiłek z radością i prostotą serca.
Wielbili Boga, a cały lud odnosił się do nich życzliwie. Pan zaś przymnażał im codziennie tych, którzy dostępowali zbawienia.

Radość płynąca z wiary: Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei:
do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego, które jest zachowane dla was w niebie.
Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym.
Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń.
Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota, które przecież próbuje się w ogniu, na sławę, chwałę i cześć przy objawieniu Jezusa Chrystusa.
Wy, choć nie widzieliście, miłujecie Go; wy w Niego teraz, choć nie widzicie, przecież wierzycie, a ucieszycie się radością niewymowną i pełną chwały
wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz.

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli: Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!
A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam.
Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!
Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.
Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus.
Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę.
A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam!
Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!
Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój!
Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów.
Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.

Anonim: ; #3250 @2023-04-16 03:11:22
jeb
Anonim: ; #3249 @2023-04-16 03:11:00
Trzecia rano rozjebałem se kolano
Anonim: ; #3248 @2023-04-15 22:06:11
...
Anonim: Auschwitz; #3247 @2023-04-14 08:27:46
Jadę pociągiem.
: ; #3246 @2023-04-11 23:40:25
Jutro odbieram kolejną dostawę materiałów, biznes się nakręca kochani.
: ; #3245 @2023-04-11 22:21:22
Uważajcie na swój mkultra
Anonim: MKUltra; #3244 @2023-04-11 21:58:41
15 Kwietnia 2021 roku Brandon Scott Hole w wieku 19 lat udał się do pakowalni FedExu gdzie wcześniej pracował i zastrzelił 8 oraz ranił 7 osób a następnie popełnił samobójstwo. Przed strzelaniną Hole napisał na facebooku że liczy na to, że po śmierci połączy się ze swoim ulubionym kucykiem z My Little Pony. Hole był typowym kucykarzem, miał cały pokój gadżetów z MLP i takową naklejkę na swojej broni. Hole pochodził z rozbitej rodziny (ojciec popełnił samobójstwo) i od dziecka wykazywał tendencje patologiczne. Miał problemy z agresją, jego matka robiła co mogła by skierować go na leczenie. Gdy miał 18 lat, kupił broń palną, jednak nie było tego dnia w sklepie amunicji. Matka zadziałała i odebrano Brandonowi broń na podstawie tzw. red flag law. Jednocześnie Brandona wyzłano do ESHKENAZI Hospital w Indianapolis, gdzie mimo udokumentowanej historii agresji, nie wydano żadnej oceny i wypuszczono go po dwóch godzinach. Po tym incydencie FBI oficjalnie zaczęło interesować się Hole'em i odwiedziło go nawet w domu; miało dojść do interakcji między nim a agentem, który miał powiedzieć że Brandonowi że ten prawdopodobnie nigdy nie będzie mógł wstąpić do FBI ze względu na swoją kartotekę. W rok Hole znalazł pracę w FedExie i usiłował ułożyć sobie życie. Na dwa miesiące przed strzelaniną zaczął wykazywać niepokojące zachowania na swoich sesjach psychiatrycznych. Cała ta historia śmierdzi MKUltra na kilometr
Anonim: ; #3243 @2023-04-11 18:01:58
Szukam stu spawaczy - chcę żebyście mu zespawali takie wielkie metalowe koło naprawdę chcę mieć wielkie metalowe koło
Anonim: ; #3242 @2023-04-11 11:23:28
nakotyki
: ; #3241 @2023-04-09 21:07:03
W ogóle to Wesołego Alleluja kochani. Obiecuję wrócić do surowej pracy nad Arką, tylko muszę podomykać kilka spraw które sprawiają że w ogóle w Arkę mogę się bawić.
: ; #3240 @2023-04-09 21:06:15
Widzę że ten generator Biblii nie wytrzymuje próby czasu. Przebuduję go jak skończę backend sortowania danych zebranych do śledzenia wyborów, czyli albo w tym tygodniu albo w następnym, bo już wiem że będę miał ciężki weekend.
Anonim: ; #3239 @2023-04-09 21:01:04
Czytania na dziś: Stworzenie świata: Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

W ten sposób zostały ukończone niebo i ziemia oraz wszystkie jej zastępy [stworzeń].
A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął.
Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał stwarzając.
Oto są dzieje początków po stworzeniu nieba i ziemi. Gdy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo,
nie było jeszcze żadnego krzewu polnego na ziemi, ani żadna trawa polna jeszcze nie wzeszła - bo Pan Bóg nie zsyłał deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał ziemię
i rów kopał w ziemi, aby w ten sposób nawadniać całą powierzchnię gleby -
wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą.
A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił.
Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.
Z Edenu zaś wypływała rzeka, aby nawadniać ów ogród, i stamtąd się rozdzielała, dając początek czterem rzekom.
Nazwa pierwszej - Piszon; jest to ta, która okrąża cały kraj Chawila, gdzie się znajduje złoto.
A złoto owej krainy jest znakomite; tam jest także wonna żywica i kamień czerwony.
Nazwa drugiej rzeki - Gichon; okrąża ona cały kraj - Kusz.
Nazwa rzeki trzeciej - Chiddekel; płynie ona na wschód od Aszszuru. Rzeka czwarta - to Perat.
Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.
A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania;
ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz.
Potem Pan Bóg rzekł: Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc.
Ulepiwszy z gleby wszelkie zwierzęta lądowe i wszelkie ptaki powietrzne, Pan Bóg przyprowadził je do mężczyzny, aby przekonać się, jaką on da im nazwę. Każde jednak zwierzę, które określił mężczyzna, otrzymało nazwę "istota żywa".
I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny.
Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem.
Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny,
mężczyzna powiedział: Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała! Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta.
Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem.
Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu.

Ofiara Abrahama: A po tych wydarzeniach Bóg wystawił Abrahama na próbę. Rzekł do niego: Abrahamie! A gdy on odpowiedział: Oto jestem -
powiedział: Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jakie ci wskażę.
Nazajutrz rano Abraham osiodłał swego osła, zabrał z sobą dwóch swych ludzi i syna Izaaka, narąbał drzewa do spalenia ofiary i ruszył w drogę do miejscowości, o której mu Bóg powiedział.
Na trzeci dzień Abraham, spojrzawszy, dostrzegł z daleka ową miejscowość.
I wtedy rzekł do swych sług: Zostańcie tu z osłem, ja zaś i chłopiec pójdziemy tam, aby oddać pokłon Bogu, a potem wrócimy do was.
Abraham, zabrawszy drwa do spalenia ofiary, włożył je na syna swego Izaaka, wziął do ręki ogień i nóż, po czym obaj się oddalili.
Izaak odezwał się do swego ojca Abrahama: Ojcze mój! A gdy ten rzekł: Oto jestem, mój synu - zapytał: Oto ogień i drwa, a gdzież jest jagnię na całopalenie?
Abraham odpowiedział: Bóg upatrzy sobie jagnię na całopalenie, synu mój. I szli obydwaj dalej.
A gdy przyszli na to miejsce, które Bóg wskazał, Abraham zbudował tam ołtarz, ułożył na nim drwa i związawszy syna swego Izaaka położył go na tych drwach na ołtarzu.
Potem Abraham sięgnął ręką po nóż, aby zabić swego syna.
Ale wtedy Anioł Pański zawołał na niego z nieba i rzekł: Abrahamie, Abrahamie! A on rzekł: Oto jestem.
[Anioł] powiedział mu: Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! Teraz poznałem, że boisz się Boga, bo nie odmówiłeś Mi nawet twego jedynego syna.
Abraham, obejrzawszy się poza siebie, spostrzegł barana uwikłanego rogami w zaroślach. Poszedł więc, wziął barana i złożył w ofierze całopalnej zamiast swego syna.
I dał Abraham miejscu temu nazwę "Pan widzi". Stąd to mówi się dzisiaj: Na wzgórzu Pan się ukazuje.
Po czym Anioł Pański przemówił głośno z nieba do Abrahama po raz drugi:
Przysięgam na siebie, wyrocznia Pana, że ponieważ uczyniłeś to, a nie oszczędziłeś syna twego jedynego,
będę ci błogosławił i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrzeżu morza; potomkowie twoi zdobędą warownie swych nieprzyjaciół.
Wszystkie ludy ziemi będą sobie życzyć szczęścia [takiego, jakie jest udziałem] twego potomstwa, dlatego że usłuchałeś mego rozkazu.

Przejście Izraela przez Morze Czerwone: Pan rzekł do Mojżesza: Czemu głośno wołasz do Mnie? Powiedz Izraelitom, niech ruszają w drogę.
Ty zaś podnieś swą laskę i wyciągnij rękę nad morze i rozdziel je na dwoje, a wejdą Izraelici w środek na suchą ziemię.
Ja natomiast uczynię upartymi serca Egipcjan, że pójdą za nimi. Wtedy okażę moją potęgę wobec faraona, całego wojska jego, rydwanów i wszystkich jego jeźdźców.
A gdy okażę moją potęgę wobec faraona, jego rydwanów i jeźdźców, wtedy poznają Egipcjanie, że ja jestem Pan.
Anioł Boży, który szedł na przedzie wojsk izraelskich, zmienił miejsce i szedł na ich tyłach. Słup obłoku również przeszedł z przodu i zajął ich tyły,
stając między wojskiem egipskim a wojskiem izraelskim. I tam był obłok ciemnością, tu zaś oświecał noc. I nie zbliżyli się jedni do drugich przez całą noc.
Mojżesz wyciągnął rękę nad morze, a Pan cofnął wody gwałtownym wiatrem wschodnim, który wiał przez całą noc, i uczynił morze suchą ziemią. Wody się rozstąpiły,
a Izraelici szli przez środek morza po suchej ziemi, mając mur z wód po prawej i po lewej stronie.
Egipcjanie ścigali ich. Wszystkie konie faraona, jego rydwany i jeźdźcy weszli za nimi w środek morza.
O świcie spojrzał Pan ze słupa ognia i ze słupa obłoku na wojsko egipskie i zmusił je do ucieczki.
I zatrzymał koła ich rydwanów, tak że z wielką trudnością mogli się naprzód posuwać. Egipcjanie krzyknęli: Uciekajmy przed Izraelem, bo w jego obronie Pan walczy z Egipcjanami.
A Pan rzekł do Mojżesza: Wyciągnij rękę nad morze, aby wody zalały Egipcjan, ich rydwany i jeźdźców.
Wyciągnął Mojżesz rękę nad morze, które o brzasku dnia wróciło na swoje miejsce. Egipcjanie uciekając biegli naprzeciw falom, i pogrążył ich Pan w środku morza.

Wtedy Mojżesz i Izraelici razem z nim śpiewali taką pieśń ku czci Pana: Będę śpiewał ku czci Pana, który wspaniale swą potęgę okazał, gdy konia i jeźdźca jego pogrążył w morzu.

Anonim: internet a żydzi: rozprawka; #3238 @2023-04-09 12:25:29
wolno mi internet chodzi. to chyba żydzi.
Anonim: ; #3237 @2023-04-07 22:55:31
U mnie na wiosce chłop niebieską kupę zrobił i wszyscy w wiosce chodzili oglądać i teraz z okolicznych wiosek przychodzą zobaczyć czy to prawda.
Anonim: ; #3236 @2023-04-07 22:26:17
Wynoście się żydzi z arki2
Anonim: ; #3235 @2023-04-07 20:00:43
AAAAAA ŻYDZIII NIE WYTRZYMAM TEGOOO
Anonim: ; #3234 @2023-04-07 19:58:08
MUSIMY POKONAĆ ŻYDÓW ZA TO CO ZROBILI PANU JEZUSOWI KURWAAA
Anonim: ; #3233 @2023-04-07 17:37:07
ŻYDZI ODPIERDOLCIE SIĘ OD PANA JEZUSA JA PIERDOLE A MNIE WKURWIAJĄ CI ŻYDZI
: ; #3232 @2023-04-06 19:38:40
Kupiłem ostatnio 2,2kg ziemniaków. Wszystkie przerobiłem na frytki i zjadłem jednego dnia. Licząc że z każdego obranego ziemniaka zeszło średnio 7% wagi, zjadłem 2.046kg ziemniaków. Nie wiem czy to dobry wynik, policzyłem sobie to w głowie, nie chce mi się sprawdzać.
: ; #3231 @2023-04-06 05:39:34
Battles without honor and humanity to bardzo dobry film.
Anonim: ; #3230 @2023-04-02 20:04:18
Czytania na dziś: Wjazd Jezusa do Jerozolimy: Gdy się przybliżyli do Jerozolimy i przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy Jezus posłał dwóch uczniów
i rzekł im: Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz znajdziecie oślicę uwiązaną i źrebię z nią. Odwiążcie je i przyprowadźcie do Mnie!
A gdyby wam kto co mówił, powiecie: "Pan ich potrzebuje, a zaraz je puści".
Stało się to, żeby się spełniło słowo Proroka:
Powiedzcie Córze Syjońskiej: Oto Król twój przychodzi do Ciebie łagodny, siedzący na osiołku, źrebięciu oślicy.
Uczniowie poszli i uczynili, jak im Jezus polecił.
Przyprowadzili oślicę i źrebię i położyli na nie swe płaszcze, a On usiadł na nich.
A ogromny tłum słał swe płaszcze na drodze, inni obcinali gałązki z drzew i ścielili na drodze.
A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: Hosanna Synowi Dawida! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! Hosanna na wysokościach!
Gdy wjechał do Jerozolimy, poruszyło się całe miasto, i pytano: Kto to jest?
A tłumy odpowiadały: To jest prorok, Jezus z Nazaretu w Galilei.

Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i wiem, że nie doznam wstydu: Pan Bóg Mnie obdarzył językiem wymownym, bym umiał przyjść z pomocą strudzonemu, przez słowo krzepiące. Każdego rana pobudza me ucho, bym słuchał jak uczniowie.
Pan Bóg otworzył Mi ucho, a Ja się nie oparłem ani się cofnąłem.
Podałem grzbiet mój bijącym i policzki moje rwącym Mi brodę. Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i opluciem.
Pan Bóg Mnie wspomaga, dlatego jestem nieczuły na obelgi, dlatego uczyniłem twarz moją jak głaz i wiem, że wstydu nie doznam.

Jezus zdradzony, osądzony i ukrzyżowany: Wtedy jeden z Dwunastu, imieniem Judasz Iskariota, udał się do arcykapłanów

Co wam się zdaje? Oni odpowiedzieli: Winien jest śmierci.

Anonim: ; #3229 @2023-04-01 22:15:54
jak można w 2023 używać windowsa

(USUNIĘTO OBRAZEK Z TEGO WPISU)
: ; #3228 @2023-04-01 19:39:11
Dawno się tak dobrze nie czułem jak dzisiaj, pomimo wahań nastroju. I oczywiście znowu to miało związek z pisaniem Arki. Myślę że niebawem zaczną wypływać owoce tego z czym się kotłuję od jakiegoś czasu w backendzie.
Anonim: ; #3227 @2023-04-01 17:10:46
KURWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
: ; #3226 @2023-03-31 12:46:11
Jak projektuję jakiś swój dziki standard danych to mi się oczy świecą przy implementacji, a jak mam te zebrane dane z ich własną strukturą i mam je przerzucić na HTML to czuję wewnętrzny bool
: ; #3225 @2023-03-28 08:17:54
@3224 O Wakandzie teraz nie myślałem w ogóle bo skupiałem się na narzędziach do śledzenia tych nieszczęsnych wyborów. W Lutym byłem pewien że jestem już dobrze przygotowany, ale wyszło jak zwykle xD. No ale mam już te narzędzia o których pisałem i w tym tygodniu planuję skończyć już wewnętrzny system sortowania tych danych. Jak to zrobię to wrócę do projektowania interfejsu graficznego dla Wakandy. Jak masz coś napisać to wrzucaj tu albo w temacie na F2 i można coś z tego zrobić, co do gloryfikowania to droga wolna ale jak pisałem jeśli idzie o jakichś rebeliantów to powinno mieć rangę user contentu a nie wyglądać jakby sam serwis popierał jakiś terroryzm na kiju. BTW wiem że policja wie o tej stronie. Nie wiem czy jest monitorowana, pewnie nie, ale nie zależy mi też na tym żeby zaczęła być xD
: ; #3224 @2023-03-27 19:34:35
Dosłownie zmarnowałem cały tydzień grając po pracy w Fallout New Vegas. Jednakże czuj dobrze człowiek, potrzebowałem tej przerwy od grindu na studia i pracy na raz. Czas wrócić do biegania i kursu ISTQB. Jeszcze jedna sprawa, Mig, jak tam sprawa z naszą Małą Wakandą? Wracamy do pomysłu gloryfikowania jednej z frakcji? Mam trochę czasu (a przede wszystkim siły), by napisać jakiś fanfik o wybranych bohaterach.