ARKA2.NET korzysta z plików cookies niezbędnych dla prawidłowego działania serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na zapisanie ich na twoim urządzeniu.
Korzystając z serwisu ARKA2.NET akceptujesz REGULAMIN oraz POLITYKĘ PRYWATNOŚCI serwisu ARKA2.NET.
ROZUMIEM
FORUM2 ARKA2.NET
FORUM2
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Anonim: #766 2024-01-28 04:46:51
Rycerze, nadchodzi wielka wojna memiczna. W tym celu musimy się przygotować do obrony dobrego imienia oraz racji Rzeczypospolitej. Będą nam potrzebne filmy, zdjęcia, grafiki, muzyka itd. Wrzucajcie tu odniesienia do wszystkich źródeł i dzieł kultury, z których będzie można czerpać w celu tworzenia memesów ku chwale Polski i ku przerażeniu jej wrogów. Przykładowe filmy: -Ekranizacja trylogii Sienkiewicza -Bitwa 1920 -Misto 44 Nieważne czy film jest dobry całościowo i jaki ma wydźwięk. Jeśli skądś można wyciąć choćby jeden interesujący kadr albo klip - wrzucajcie propozycje. Przykładowe zdjęcia i grafiki: -Zdjęcia z Narodowego Archiwum Cyfrowego -Obrazy historyczne -Sztuczna Inteligencja Celem jest stworzenie kompletnej bazy materiałów na polskie projekty audiowizualne, archiwum referencyjnego które będzie wskazywać gdzie szukać materiałów.
Mig: #767 2024-02-04 22:00:43
Pewniaki to filmy historyczne: Ogniem i Mieczem Potop Pan Wołodyjowski Są jeszcze filmy o II RP i II WŚ z PRLu ale szczerze to nie jestem w stanie podać żadnego tytułu oprócz Hubala. Do tego czarno-białe nagrania z manewrów w II RP; są ujęcia piechoty, kawalerii, czołgów, artylerii i chyba kilka z samolotami.
Mig: #769 2024-02-05 01:31:10
Bitwa 1920 zdecydowanie ma kilka dobrych ujęć. W "Katyniu" są polskie mundury. Są jeszcze wschodnie produkcje przedstawiające husarię - Taras Bulba i jeszcze był jakiś ruski film. I film o Odsieczy Wiedeńskiej, chyba 1410.
Anonim: #771 2024-02-07 21:35:39
Ten ruski film nosił tytuł 1612 i rzeczywiście, o ile dobrze pamiętam jest tam parę scen ze srodze pokazaną husarią. Jeżeli anon chce robić takie proste a krawędziowe memy, warto poszukać dobrej kopii ekranizacji Nienasycenia Witkacego, bo mamy tam dosłowny polski faszyzm, czarne mundury z Orłem Białym i w ogóle można to wykorzystać do straszenia czy drażnienia [tu wstaw wrażą nację. albo i rasę]. Polecam scenę, w której żołdacy dyktatora (takiego Piłsudskiego na sterydach zmieszanego z Piaseckim) rozpierdalają karabinami kawiarnię pełną liberalnych inteligencików. Uśmiałem się po pachy przy oglądaniu. Materiał filmowy znajdziesz pan jeszcze np. w dość starym serialu Przeprowadzki, gdzie był odcinek o wojnie bolszewickiej, ale też o przewrocie majowym. Może jeszcze Pogranicze w Ogniu, bo chociaż to serial z Peerelu, to jednak pokazuje nasze przedwojenne wojsko w gustownych mundurach. No i wiadomo, filmy Wajdy, poczynając od Lotnej i Kanału (dla celów memicznych chyba lepiej znaleźć wersję podkolorowaną). Co do tego reżysera, w kontekście obecnego premierostwa polecam Wyrok na Franciszka Kłosa i scenę robienia porządku z granatowym policjantem i folksdojczem. Co do współczesnego Wojska Polskiego, materiału memicznego dostarczy oczywiście Kawaleria Powietrzna (np. zbazowana scena z ultracelnym rzucaniem saperką do celu), ale też Demony wojny wg Goi i nieco nowsza Karbala. W tym ostatnim obrazie wyróżniłbym islamofobiczny fragment z pojedynkiem karabin SWD kontra głośnik z arabskim propagandowym bulgotaniem, no i w sumie jedną z ostatnich scen, jak dla mnie nawet wzruszającą, ze zbliżeniem na postrzelaną Flagę Państwową.