ARKA2.NET korzysta z plików cookies niezbędnych dla prawidłowego działania serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na zapisanie ich na twoim urządzeniu.
Korzystając z serwisu ARKA2.NET akceptujesz REGULAMIN oraz POLITYKĘ PRYWATNOŚCI serwisu ARKA2.NET.
ROZUMIEM
FORUM2 ARKA2.NET
FORUM2
Rząd Tuska 2023-
#ADMIN: #774 2024-02-12 02:08:29
Temat zbiorczy w którym odnotowujemy wszystkie istotne zmiany administracyjne dokonane przez obecną partię rządzącą. Wątek trochę spóźniony, liczyłem na to że prawi kochani z twittera zorganizują coś podobnego ale oni chyba żyją w Świecie Zastanym są jak dzieci we mgle. Żeby prawidłowo odnotować wszelkie ważniejsze zmiany na różnych płaszczyznach społeczeństwa, trzeba będzie wykonać w dłuższej perspektywie tytaniczną pracę, kompletując bazy danych dla wszelkich publicznych osobistości i innych podmiotów które udzielają się w życiu społecznym, oraz sporządzając rzetelne opisy rzeczywistości. Prosiłbym wszystkich o wkład. Zanim jednak potworzy się jakiekolwiek bazy danych, trzeba mieć jakieś dane, żeby w ogóle stwierdzić jak je dobrze uporządkować. Dlatego docelowo skupiamy się po prostu na wrzucaniu informacji do wątku, gdzie dopiero w późniejszej fazie zostaną skompilowane do bazy, której zawartość będzie można przejrzeć z pomocą nowej operacji którą się otworzy w Sztabie. 1. Po co w ogóle zbierać te informacje? Informacja to podstawa w wielu sprawach. Przede wszystkim mając dostęp do szerszego spojrzenia na historię decyzji, wypowiedzi i dokonań, możesz ustalić kto jest twoim wrogiem, a kto sojusznikiem. 2. Czemu ten operacja jest czyniona wobec tego rządu a nie poprzedniego? Po ekspresowym, siłowym przejęciu mediów publicznych, niewyjaśnionej do dziś ustawie wiatrakowej i zawirowań w sprawie strategicznych projektów takich jak CPK, montownia Intela czy Świnoujście, patrząc na totalny chaos informacyjny w majestacie którego to wszystko się dzieje, nabrałem bardzo głębokiej potrzeby udokumentowania tego.
Anonim: #775 2024-02-13 02:06:51
REPARACJE: Donald Tusk pojechał 12 Lutego do Niemiec, zapytany o reparacje za II WŚ stwierdził że "Niemcy mają tutaj coś do zrobienia": "w sensie formalnym, prawnym, międzynarodowym, kwestia reparacji została zamknięta wiele lat temu". "Kwestia moralnego, finansowego, materialnego zadośćuczynienia nigdy nie została zrealizowana - nie z winy kanclerza Scholza i nie z mojej winy. To jest zawsze dobry temat do dobrej rozmowy, ale inaczej niż moi poprzednicy, będę szukał wspólnie z kanclerzem Scholzem takich form współpracy, które z przeszłości nie uczynią jakiegoś fatum, które by ciążyło nad naszymi relacjami" "Bardzo bym chciał, by ta refleksja historyczna i decyzje, które mogłyby nas usatysfakcjonować, żeby one służyły przyszłości, wspólnemu bezpieczeństwu. I ja uważam - podejrzewam, że kanclerz może mieć tu inne zdanie - uważam, że Niemcy mają tutaj coś do zrobienia" podkreślił, że nie będzie używał tej narracji w sposób agresywny. "Ale nie tylko dlatego, że jestem polskim politykiem, jestem też historykiem i jestem gdańszczaninem. I wszystkie te trzy powody każą mi myśleć serio o tym, że wyrównanie pewnych rachunków byłoby na pewno dziejową sprawiedliwością. Ale nie chcę z tego uczynić frontu wzajemnej niechęci, tylko chcę z tego uczynić pomysł na dalszą współpracę na rzecz bezpieczeństwa, korzystną dla obu narodów" Prawi Kochani podsyłają se ten cytat o sprawie zamkniętej i twierdzą że zrzekł się reparacji. Nie wiem czyją to robota. Niemniej, martwi zapowiedź że reparacje miałyby się odbyć z korzyścią dla Niemców. Pisowców ostentacyjnie usiłuje upokarzać demonstracjami siły i pogróżkami, a przed Niemcem spolegliwy i bez konkretów, jak zwykle.
Anonim: #776 2024-02-13 02:18:05
Inne wątki do prześledzenia i notowania: -USTAWA WIATRAKOWA -SPŁAW NA ODRZE/PARK NARODOWY -CPK -GRANICA Z BIAŁORUSIĄ -WOJNA Z ROSJĄ NA UKRAINIE ORAZ RELACJE Z UKRAINĄ -MONTOWNIA INTELA POD WROCŁAWIEM -ZBROJENIA Z USA I KOREI -ELEKTROWNIA ATOMOWA -PRZEJĘCIE MEDIÓW PUBLICZNYCH -REFORMA EDUKACJI -PRZYWILEJE DLA GEJÓW -EMERYTURY UBECKIE Na pewno o czymś zapomniałem
Mig: #777 2024-02-14 12:06:35
Opublikowano zmiany programowe w edukacji i to jest jakiś kurwa dramat, nie wiem nawet czy wszystko się zmieści w jednym wpisie. W skrócie: Część ważnych lektur usunięta. Usunięto np. W Pustyni i w Puszczy oraz wszystkie teksty Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego oraz teksty o nich. Z podstawy historii usunięto: -Naukę o Powstaniu Wielkopolskim -Przykłady umamiętniania heroizmu Polaków na przykładach takich jak Grób Nieznanego Żołnierza, Cmentaż Obrońców Lwowa, Muzeum Powstań Śląskich, Muzeum Powstania Wielkopolskiego -Przykłady heroizmu w trakcie okupacji; Witold Pilecki i Maksymilian Kolbe, oraz upamiętnienia na przykładach takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego albo Muzeum Auschwitz -Współpraca ZSRR i III Rzeszy. Jest omówienie holokaustu ale wykreślono uwzględnienie postaw takich ludzi jak Irena Sendler czy Żabińscy. Matematyka, informatyka, nawet biologia uproszczone, w sensie wywalono część materiału, np. z matematyki obliczanie zmian procentów już nie wielokrotnie tylko maksymalnie dwukrotnie. Z informatyki okrojona algorytmika, nacisk na "nowe technologie", z biologii mniej chemii. Wykaz jest na stronie Ministerstwa Edukacji, więc postaram się to pobrać i obrobić do bazy danych - w tym przypadku samo ministerstwo odwaliło za nas pracę.
Anonim: #779 2024-02-16 14:44:40
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk na X: Jako ministra nadzorująca Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych poleciłam niezwłoczne zaprzestanie organizowania przez ten urząd wydarzeń upamiętniających Józefa Kurasia “Ognia” oraz Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Nie ma i nie będzie mojej zgody na czczenie osób, które dokonały zbrodni na ludności cywilnej czy splamiły mundur kolaboracją z hitlerowcami. Polityka pamięci jest ważna, ale musi opierać się na historycznej prawdzie i pielęgnować wartości, a nie gloryfikować tych, którzy brutalnie je zdeptali. https://www.gov.pl/web/rodzina/ministra-agnieszka-dziemianowicz-bak-nie-dla-gloryfikacji-jozefa-kurasia-ognia-oraz-brygady-swietokrzyskiej-nsz
Anonim: #781 2024-02-22 10:29:30
RMF FM: Wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Tomaszowi Grodzkiemu cofnięty – dowiedział się reporter RMF FM. Taką decyzję podjęło nowe kierownictwo Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
Anonim: #782 2024-02-22 17:43:20
PAP: Premier: wprowadzimy na listę infrastruktury krytycznej przejścia graniczne z Ukrainą i wskazane odcinki dróg i torów kolejowych. To jest kwestia najbliższych godzin. Przejść granicznych będzie pilnować policja, wojsko lub inne agencje zajmujące się bezpieczeństwem. Teraz jeśli rolnik będzie protestował na przejściu granicznym to będzie jakby wtargnął na teren Area 51
Mig: #783 2024-02-24 00:04:38
"Pigułka dzień po" przegłosowana, ale prezydent zapowiedział weto. Szczerze mówiąc nie wiem czy rząd ma taką większość żeby odrzucić weto - chyba nie, ale warte odnotowania. Środki z KPO odblokowane - złośliwcy zauważają, że nie przeszła ani jedna ustawa regulująca sądownictwo.
Anonim: #784 2024-02-29 09:03:49
CPK: Ogłoszono wyniki przetargów na audyt harmonogramu prac budowy lotniska i sieci kolejowych. Tu nitka z omówieniem; https://x.com/MacVVilk/status/1762729700256784673 Zrobił się skandal że jakieś janusze dostały tę robotę. Nie minął dzień, i poszła informacja że przetargu został unieważniony. Są obawy, że będą pozwy o wykluczenie zwycięzców przetargu, co przedłuży i skomplikuje projekt.
Anonim: #790 2024-03-13 17:16:08
Biełsat z budżetem mniejszym o 50%, część programów w planie ma być przeniesiona do TVP World, bezpośrednia decyzja szefa MSZ.
Anonim: #791 2024-03-13 17:16:29
Zerowy VAT na żywność nie zostanie przedłużony
Anonim: #792 2024-03-16 05:23:23
Komisja ds. Pegasusa, przesłuchanie Kaczyńskiego Boże, co tam się kurwa nie wydarzyło xD Kaczyński na wstępie zawiadomił że bez zgody premiera nie może ujawniać informacji niejawnych i w związku z tym nie może złożyć przysięgi że będzie mówił całą prawdę i odpowiadał na wszystkie pytania. Finalnie komisja przegłosowała złożenie zawiadomienia do sądu o ukaranie Kaczyńskiego ale postanowiła kontynuować przesłuchanie bez zaprzysiężenia go. Dość szybko pisowcy w komisji złożyli wniosek o wykluczenie Zembaczyńskiego i Treli z komisji, powołując się na zapis gwarantujący bezstronność członków komisji i przytaczając liczne wypowiedzi tych posłów które pokazywały że brak im dystansu nie tylko do Kaczyńskiego, ale też do samych prac tej komisji. Przewodnicząca rozbiła ten wniosek na dwa głosowania. W pierwszym był remis i zarządziła że Zembaczyński zostaje a w drugim przegłosowano zostanie Treli. Były kłótnie o arbitralne rozbicie tego na dwa głosowania, co jest istotne, ponieważ członek komisji nie głosuje w swojej sprawie, więc Zembaczyńskiego obronił Trela. W ogóle był burdel z tymi wnioskami i przekrzykiwanie się. Ostatecznie zrobiono wnioski o odwołanie dwóch członków komisji z PiS i zostali wyrzuceni z komisji, następnie zrobiono przerwę. Po przerwie zwracano komisji uwagę, że odwołano pisowców w złym trybie i w oparciu o zly paragraf xD Kaczyński mówił co chciał i gdzie mógł to realizował swoją gadkę polityczną. Dużo przepychanek słownych, Kaczyński z wyższością do komisji, która to z kolei bawi się w jakąś norymbergę. Kuriozum. Komisja do Kaczyńskiego per "świadek" jak w sądzie, więc on do członków komisji per "członek". Był też ewidentnie motyw zaczerpnięty z Kukiza - wcześniej Kukiz był pytany przez Jońskiego o swoją karierę muzyczną więc powiedział że to ma tyle wspólnego z komisją co to, że Joński był kierownikiem basenu. Tu Kaczyński Zembaczyńskiemu wypomniał że pracował w naleśnikarni, która splajtowała. Zembaczyński chyba w odpowiedzi na to, kiedy po przerwie zobaczył że z naleśników zrobił się mały viral (Kaczyński podczas przerwy poszedł zjeść naleśniki i wrzucił to do sieci żeby zadać maksymalne obrażenia), zaczął zadawać Kaczyńskiemu pytania silnie nabite tezami, w pewnym momencie pytał kilka razy Kaczyńskiego czy zostanie "sześćdziesioną" - tzw. małym świadkiem koronnym - i domagał się odpowiedzi na to pytanie. Przewodnicząca nie reagowała, wykluczeni pisowcy nie mogli nic zrobić. Zembaczyński rzucał też stwierdzenia fałszywe logicznie, typu założył że tezy Brejzy o manipulowaniu jego wiadomościami pegasusem muszą być prawdziwe, ponieważ ekspert przesłuchiwany wcześniej zaledwie stwierdził że jest to możliwe. Kaczyński w pewnym momencie wspomniał że ufa Wąsikowi i Kamińskiemu, nazywając ich posłami. Na to ktoś z komisji chciał go poprawiać że nie są posłami, na do Kaczyński odpowiedział że są. Wtedy przewodnicząca komisjia Magdalena Sroka poprawiłą go że to są przestępcy. Do tego kilkukrotnie powtarzała że ona wie, że pisowcom zależy na tym, żeby zaburzać prace tej komisji, czy tam opóźnić zadawanie pytań. Pozwalała Zembaczyńskiemu największe brednie i zarzuty rzucać pod adresem Kaczyńskiego, na koniec podsumowanie oczywiście nieprzychylne Kaczyńskiemu - tak odnośnie jeszcze bezstronności przewodniczącej xD. Wipler najbardziej wyważony z tego towarzystwa, pomijając jego historię z PiSem i taką aurę uczeń-dawny nauczyciel, to dyskusja bardzo spokojna, co wniosło też trochę ogłady na moment. Potem znowu piskliwe kłótnie, dziwne aluzje. Kaczyński dwa razy się obraził i powiedział że nie będzie odpowiadał na pytania, stwierdził raz że nie uznaje już Treli jako członka komisji, powiedział że jest najstarszy i sprawował najwyższe stopnie w państwie więc będzie ich pouczać. W pewnym momencie Trela pyta Kaczyńskiego czy nie podejrzewał że skoro kupili program od Żydów, to czy oni nie będą tymi informacjami Polaków handlować, albo nie trafią do Rosjan, na co Kaczyński nazwał Trelę antysemitą xD. Ogólnie z samej komisji nic nie wynikło, typowy "proces pokazowy", ale zdaje się że co do niektórych kwestii mogą być wyciągane konsekwencje - pytanie tylko czy to temat na komisję.